9 листопада - День української писемності та мови

День української писемності та мови – державне свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. Встановлене воно було 9 листопада 1997 року Указом Президента № 1241/97 «Про День української писемності та мови» з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства.

За православним календарем – це день вшанування пам’яті преподобного Нестора-літописця – письменника, основоположника давньоруської історіографії, першого історика Київської Русі, мислителя, вченого, ченця Києво-Печерського монастиря. Дослідники вважають, що саме з преподобного Нестора-літописця і починається писемна українська мова.

Чернецтво Нестор прийняв у 17-річному віці, пізніше висвячений всан диякона. Він був книжником з широким історичним світоглядом і великим літературним хистом. Автор двох відомих творів – «Житіє Бориса і Гліба» та «Житіє Феодосія Печерського», складених у кінці ХІ ст. або на початку ХІІст.

Всесвітню славу Нестору принесла справа усього його життя – участь у літописанні Київської Русі. Він переробив зведення Никона (1073) та Іоанна (1093), опрацював низку нових усних і письмових джерел, довів розповідь до1113 року, надав їй літературної форми. Так на початку ХІІ ст. виникла перша редакція «Повісті минулихліт».

Колись цього дня віддавали до школи дітей. Батьки зі школи йшли до церкви та ставили свічку перед образом преподобного, вірячи, що він допоможе дитині вивчитися. І, що головне, вчитися все життя багато, старанно і завжди. Адже «користь від цього є велика», бо «Хто вчиться змолоду – не зазнає на старість голоду».

Традиційно, в День української писемності та мови покладають квіти до пам’ятника Нестора-літописця, відзначають найкращих популяризаторів українського слова, а ще у цей день усі мають можливість продемонструвати знання української мови під час написання Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності.


ШАНОВНІ ОСВІТЯНИ!

Щиросердечно вітаємо Вас із професійним святом - Днем працівників освіти.

Нехай щедрою буде Ваша освітянська нива, невичерпною – скарбниця педагогічної мудрості, безмежними – горизонти професійних планів.

Нехай Вам завжди всміхається доля, дарує міцне здоров'я та довголіття. Бажаємо Вам здійснення найзаповітніших мрій, щоб у ваших родинах завжди панували тепло, радість та затишок.

Нехай очі Ваших учнів сяють, і завжди підтримують Вас дитяча любов та довіра. Хай міцне підґрунтя Вашого досвіду та зрілості слугує опорою для творчого злету, нових досягнень.

/Files/photogallery/1633/index 1.jpg /Files/photogallery/1633/index 2.jpg

З повагою працівники Гусятинського райметодкабінету


ВІТАЄМО З НАГОРОДОЮ

03 жовтня 2018 року у приміщенні Тернопільського академічного обласного українського драматичного театру ім.Т.Г. Шевченка відбулося урочисте зібрання з нагоди відзначення Дня працівників освіти. У святкуванні взяла участь делегація освітян Гусятинського району. Відрадно, що в рік 100-річного ювілею від дня народження українського педагога Василя Олександровича Сухомлинського, виконувач обов’язки директора ЗОШ І- ІІІ ст. с.Городниця Люба Галина Іллівна була нагороджена нагрудним знаком «Василь Сухомлинський».

ВІТАЄМО Галину Іллівну з нагородою!


Освітянська мандрівка до Великого Кобзаря і Великого Педагога

15-16 червня 2018 року керівники закладів загальної середньої освіти району та педагоги відвідали Тарасову могилу у Каневі. У молитві освітяни Гусятинщини поклонилися Великому Кобзареві, а слова Шевченкового «Заповіту», який виконали педагоги, вкотре почули «лани широкополі, і Дніпро, і кручі». Дальше освітянський шлях проліг на Кіровоградщину у селище Павлиш до школи, у якій «серце віддавав дітям» Василь Олександрович Сухомлинський, 100-річчя від дня народження якого будемо відзначати у вересні цього року. Тут освітяни пройшлися шкільними коридорами та подвір’ям, де витає дух Великого Педагога, зустрілися з колишніми учнями, яких він навчав, відвідали музей та поклали квіти на могилі Василя Олександровича. Духовно та професійно збагачені від «спілкування» з Великими Українцями, освітяни поїхали у місто Умань. Тут зачарував своєю неповторною природною красою Націона́льний дендрологі́чний парк «Софі́ївка» – місце відпочинку, об'єкт природо-заповідного фонду та історико-культурної спадщини України.

Освітяни Надзбручанського краю повернулися сповнені незабутніх вражень та позитивних емоцій.

Поїздка відбулася за сприяння начальника відділу освіти, сім’ї, молоді та спорту Кащишин О.А. та голови профспілки працівників освіти району Голубовича В.М.

/Files/photogallery/1632/20180615_074649.jpg /Files/photogallery/1632/20180615_164841.jpg


Віталій Дадерко знову ЧЕМПІОН УКРАЇНИ!

У місті Славутич на Київщині учень НВК "Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. №2-ДНЗ" м. Хоростків та вихованець Хоростківської ДЮСШ ім. Миколи Ільковича Підодвірного Віталій Дадерко у ваговій категорії до 41 кг., у ривку ПІДКОРИВ вагу у 52 кг та у поштовху 61 кг, що у сумі становить 113 кг., у Чемпіонаті України з важкої атлетики, серед юнаків до 13 років та отримав ЗОЛОТО. Таким чином вдруге здобув звання ЧЕМПІОН УКРАЇНИ з важкої атлетики. У минулому році талановитий спортсмен за версією газет " Вісник Надзбруччя" та " Голос Хоростківської громади" названий Кращим спортсменом 2017 року. У ваговій категорії 34 кг. вже відчув смак золотої нагороди та й ще встановив РЕКОРД УКРАЇНИ 51кг у поштовху! Цього року рекорд непобито. Отож Віталій із своїм наставником Ярославом Ваверчаком, повертається в місто Хоростків із найвищою нагородою та сертифікатом РЕКОРДСМЕНА.

Вітаємо і бажаємо нових рекордів і перемог!

/Files/photogallery/1630/30715797_1743688729010178_1391815859620752398_n.jpgВсеукраїнський освітній проект "На Урок"

Вітаємо педагогів ЗОШ І ст. с.Сухостав

Вісім педагогів загальноосвітньої школи І ступеня села Сухостав взяли участь в освітньому проекті "На Урок". Переможцями у лютому місяці визнано з предмету "Навчання грамоти" Боднар Юлію Юріївну, з предмету "Я у світі" Шнирку Діану Михайлівну.


Вітаємо педагогів ЗОШ І-ІІІст. с.Городниця з перемогою!

До створення спільного освітнього простору «На Урок» приєдналися 11 вчителів з ЗОШ І-ІІІ ст. с. Городниця. Ними у бібліотеці розміщено 26 авторських розробок. Загальна кількість скачувань цих матеріалів – 470. За цим показником у рейтинговому списку, сформованому освітнім проектом «На Урок», навчальний заклад посідає 1 місце у Гусятинському районі та 1 місце в Тернопільській області. У загальноукраїнському рейтингу проекту «На Урок» школа посідає 17 місце.У місті Києві відбулася IV Всеукраїнська олімпіада з філософії для школярів

16–18 листопада 2017 року в місті Києві на базі Міжнародного центру дитячої наукової творчості «MANLabCamp» відбувся очний (фінальний) етап IV Всеукраїнської олімпіади з філософії для школярів. Тернопільську область на олімпіаді представляли учні загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів села Гадинківці Ангел Олеся та Бісюк Василина.

Учениця 8 класу Ангел Олеся обрала темою свого есе цитату відомого представника німецької практичної філософії природи Клауса Міхаеля Маєр-Абіха: «Не людина є мірою всіх речей, а все, що існує з нами є мірою нашої людяності», а Бісюк Василина – цитату Ілона Маска: «Прямо зараз ми проводимо найбільш небезпечний експеримент в історії, що полягає в тому, скільки вуглекислого газу може витримати атмосфера перш ніж станеться екологічна катастрофа».

За результатами оцінювання конкурсних робіт членами журі, Ангел Олеся зайняла ІІІ місце і була нагороджена Дипломом ІІІ ступеня, а також цінними подарунками. Робота Ангел Олесі буде опублікована у збірнику переможців Всеукраїнських олімпіад з філософії для школярів, який буде видано Національним центром «Мала академія наук України» спільно з факультетом філософської освіти і науки Національного педагогічного університету імені М. П. Драгоманова.

Вітаємо Олесю з нагородою та бажаємо їй нових перемог!

/Files/photogallery/1608/20171117_131259.jpg


Питання? Відповідь!

Питання відсутні
Задайте Ваше питання
Для того, щоб задати питання на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.